Informacje o prelegentach
dr hab. inż. arch. Marcin Furtak
Marcin Furtak jest wychowankiem a następnie od 2002 roku pracownikiem Politechniki Krakowskiej. Zarówno jego praca doktorska jak i habilitacyjna zostały obronione z wyróżnieniem. Aktualnie pełni funkcję dyrektora Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego L-6 na Wydziale Inżynierii Lądowej.
W ramach pracy na Politechnice Krakowskiej prowadzi programy naukowo – badawcze oraz wykonuje prace zlecone dla przemysłu. Współpracuje z zewnętrznymi jednostkami naukowymi, administracją rządową i samorządową, instytucjami kościelnymi oraz instytucjami muzealniczymi. Tematem prac jest budownictwo energooszczędne.
Od 2012 roku do chwili obecnej jest członkiem Komitetu Technicznego ds. Wyrobów do Izolacji Cieplnej w Budownictwie Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.
W 2012 roku został przez Zarząd Województwa Małopolskiego powołany do grupy sterującej programem SPIN – Model Transferu Innowacji w Małopolsce – Nauka – Biznes. Jako współtwórca założeń SPIN uczestniczył w budowie (jako koordynator projektu) i utworzeniu nowej międzywydziałowej jednostki Politechniki Krakowskiej – Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego. W 2012 roku otrzymał nominację do nagrody „Brązowy Medal Zasługi Dla Województwa Małopolskiego”.
Za dotychczasową pracę naukową i dydaktyczną został nagrodzony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę brązowym Medalem za Długoletnią Służbę w 2017 roku. W 2008 roku za całokształt pracy naukowej i dydaktycznej został wyróżniony Nagrodą Rektora Politechniki Krakowskiej a za osiągnięcia organizacyjne otrzymał wraz ze swoim zespołem nagrodę zespołową Rektora Politechniki Krakowskiej w 2016 roku.
Oprócz pracy naukowej, której efektem jest ok. 50 artykułów w recenzowanych czasopismach, Marcin Furtak jest również praktykującym architektem. Łącząc dokonania naukowe z praktyką jest autorem ok. 100 projektów obiektów architektury użyteczności publicznej (projektował jako autor m.in. budynki sądów, centra kulturalno – artystyczne, szkoły powszechne i wyższe, budynki muzealne, kościoły), projektów konserwatorskich, projektów obiektów mostowych oraz dzieł sztuki inżynierskiej. Za swoją pracę twórczą został wyróżniony licznymi nagrodami i wyróżnieniami w tym: nagrodą Złotego Żurawia za najlepszy budynek użyteczności publicznej za siedzibę Miejskiego Przedsiębiorstwa Energii Cieplnej w Kielcach oraz 2-gim miejscem w konkursie SARP za ten sam obiekt, 1-szą nagrodą w konkursie im. Maksymiliana Wolfa za najlepszy obiekt mostowy dla pieszych zrealizowany w Polsce w 2016 roku, nagrodą III stopnia dla mostu w Andrychowie na rzece Wieprzówka w konkursie Budowa Roku 2013 organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, 1 miejscem w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku” na najlepszy budynek użyteczności publicznej w 2012 oraz Wyróżnieniem Ministerialnym za najlepszą jakość rozwiązań architektonicznych dla osób niepełnosprawnych w budynku Ratusz w Pawłowicach w 2013roku, wyróżnieniem Marszałka woj. Mazowieckiego za budynek Centrum Kulturalno – Artystycznego w Kozienicach w 2016 roku oraz licznymi nagrodami w ramach konkursów architektonicznych i urbanistycznych.
dr inż. Małgorzata Fedorczak-Cisak
Obecnie Dyrektor Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego.
Absolwentka Politechniki Krakowskiej. Reprezentuje dziedzinę naukową fizyki budowli i budownictwa energooszczędnego. Związana z Politechniką Krakowską od 2000 r, w 2008 roku obroniła pracę doktorską pod kierunkiem prof. A. Stachowicza „Wykorzystanie optymalizacji wielopoziomowej i wielokryterialnej w ocenie efektywności energetycznej budynków”. Praca doktorska Praca została wyróżniona uchwałą Rady Wydziału za osiągnięcia naukowe i aplikacyjne w ważnym obszarze badań w dyscyplinie budownictwo oraz uhonorowana nagrodą ministra budownictwa.
Ekspert czynnie uczestniczący w spotkaniach doradczych i opiniotwórczych z przedstawicielami Samorządu Województwa Małopolskiego, których efektem jest wypracowanie zapisów strategii działania Województwa Małopolskiego oraz długofalowego rozwoju Małopolski do roku 2020, uwzględniających działania energooszczędne, szczególnie w obszarze budownictwa.
W 2010 r działalność w zespole ekspertów, w ramach projektu „Perspektywa technologiczna Kraków- Małopolska 2020”, której efektem jest wypracowanie modelu rozwoju Małopolski, uwzględniającego działania energooszczędne w regionie, spójne z polityką Unii Europejskiej.
dr inż. Anna Romańska-Zapała
Ukończyła w 1995 r. studia magisterskie na Kierunku Automatyka i Robotyka na Wydziale Elektrotechniki Automatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W 1999 r. ukończyła również studia podyplomowe w zakresie Handlu międzynarodowego na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W 2001 r. obroniła pracę doktorską z dziedziny Budowa maszyn, specjalność Wibroakustyka w Katedrze Automatyzacji Procesów na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej. W latach 2000 – 2014 pracowała na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej. Obecnie pracuje w zespole Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Akustycznego.
Od 2001 r. dr inż. Anna Romańska-Zapała zajmuje się problematyką budownictwa inteligentnego. Uczestniczyła przy tworzeniu Laboratorium Zintegrowanych Systemów Sterowania na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej PK oraz była wieloletnim jego opiekunem. Współtworzyła program studiów dla kierunku Budowlane Obiekty Inteligentne oraz Koła naukowego EKOPOWER. Obecnie prowadzi badania naukowe nad wpływem automatyki budynkowej na energooszczędność w budynkach różnego typu. Jest autorem lub współautorem około 50 publikacji naukowych oraz dwóch zgłoszeń patentowych.
mgr inż. Mirosław Dechnik
Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej. Ukończył studia stacjonarne I stopnia na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki na kierunku elektrotechnika, z wynikiem bardzo dobrym, broniąc pracę inżynierską pt. „Instalacja elektryczna w budownictwie mieszkaniowym”. Następnie, w 2013 roku ukończył studia II stopnia na tym samym kierunku, na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej, również z wynikiem bardzo dobrym. Obronił pracę dyplomową pt. „Analiza niezawodności zasilania odbiorców komunalnych”, której opiekunem był dr inż. Szczepan Moskwa, uzyskując tytuł mgr inż. w specjalności energoelektronika i napęd elektryczny. Stypendysta Stypendium Rektora dla najlepszych studentów oraz stypendiów za wyniki w nauce. W takcie studiów asystent – stażysta w Katedrze Elektrotechniki i Elektroenergetyki. Ukończył także studium psychologii stosowanej w Szkole Marketingu i Biznesu pracowników naukowych UJ w Krakowie, uzyskując tytuł specjalisty ds. kontaktów interpersonalnych. Legitymuje się świadectwem kwalifikacyjnym SEP do 1 kV. Obecnie pracownik Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej oraz doktorant AGH na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej. Autor publikacji naukowych w czasopismach punktowanych oraz prezentowanych na konferencjach (w tym indeksowanych w Web of Science), a także popularnonaukowych w czasopismach branżowych.
mgr inż. arch. Maciej Jeżewski
Kierownik ds. projektów Saint-Gobain Polska.
Absolwent wydziału architektury i ochrony środowiska.
Od ponad 12 lat związany z rynkiem architektoniczno-budowlanym. W latach 2010-2012 współpracownik i lider projektu w polsko-hiszpańskiej firmie Andal zajmującej się projektowaniem i wykańczaniem mieszkań oraz domów w technologii „pod klucz” dla takich deweloperów jak J.W.Construction, Gant, Volumetric oraz prywatnych inwestorów. Z firmą Saint-Gobain Clipper związany od 2012 roku. W tym okresie odpowiedzialny za prowadzenie inwestycji i projektów wykorzystujących konstrukcje aluminiowo-szklane we wnętrzach komercyjnych i usługowych. Od 2014 roku kierownik ds. projektów w Saint-Gobain Glassolutions, odpowiedzialny za dobór rozwiązań szklanych pod kątem parametrów spektrofotometrycznych i statycznych a także współpracę z architektami, generalnymi wykonawcami, deweloperami i inwestorami.
mgr Jacek Kolibski
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie nauk ekonomicznych na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W latach 1990–1993 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Wydziału Rozwoju Gospodarczego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie oraz był pełnomocnikiem Wojewody ds. prywatyzacji. Koordynator i autor projektów restrukturyzacyjno-prywatyzacyjnych przedsiębiorstw państwowych. W latach 1993-1997 Prezes Agencji Rozwoju Regionu Krakowskiego, pomysłodawca i koordynator procesu restrukturyzacji terenów poprzemysłowych (Zakłady Sodowe SOLVAY), współautor programu zagospodarowania i rewitalizacji terenów Huty Kościuszko i Huty Królewskiej w Chorzowie. W latach 1999-2001 zarządca majątku rewitalizowanego Huty Kościuszko. Aktualnie Prezes Zarządu Biura Doradztwa Inwestycyjnego Krakinwest, oraz Prezes Zarządu Europejskiego Instytutu Nieruchomości. Licencjonowany zarządca nieruchomości, zarządza m.in. wspólnotami mieszkaniowymi w Krakowie, pośrednik w obrocie nieruchomościami, specjalista ds. restrukturyzacji, autor wielu wystąpień na konferencjach krajowych i międzynarodowych dotyczących rynku nieruchomości, autor publikacji z tego zakresu na łamach pism specjalistycznych. Specjalista z zakresu doradztwa inwestycyjnego, promocji regionalnej. Współpracuje z funduszami inwestycyjnymi: Griffin Real Estate, Kingfisher, Mayland Real Estate. Przygotowuje projekty inwestycyjne o znaczeniu lokalnym i regionalnym dla sieci handlowych Auchan, Carrefour, McDonald, Castorama. Obecne projekty nad którymi pracuje to m.in. Park Handlowy w Piotrkowie Trybunalskim, w Pile, Gdańsku, projekt Centrum Biurowo-Konferencyjne w Gdyni.
dr inż. Mark Bomberg
Ukończył studia na Wydziale Inżynierii Budowlanej Politechniki Warszawskiej, gdzie również otrzymał stopień Doktora Nauk Technicznych. Pracował przez 5 lat w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie i następnie przez 8 lat w Katedrze Techniki Budowlanej Uniwersytetu w Lund, Szwecja. Tam otrzymał stopień Doktora Technologii w 1974 r. Emigrując do Kanady w 1975 r., przyjął pracę w Państwowej Radzie Badań Naukowych (NRCC, Ottawa), a w roku 2000 przeszedł na profesurę na Uniwersytecie w Montrealu. W latach 2003 – 2013 był profesorem badawczym na pełnym etacie lecz 50% czasu na Uniwersytecie w Syrakuzach w stanie Nowego Jorku. Jest współautorem ponad 210 prac badawczych i kilku książek. Otrzymał najwyższe nagrody z zakresu Fizyki Budowlanej w Ameryce Północnej, a mianowicie Ontario Building Envelope Council, Amer. Soc. Testing and Materials, C16 oraz National Inst., Building Science, Washighton, DC, USA gdzie także jest członkiem honorowym grupy BETEC (grupa przegród zewnętrznych i środowiska).
Od 1984 roku jest redaktorem naczelnym Journal of Building Physics wydawanym w Londynie, UK, a od 2013 roku profesorem dodatkowym Uniwersytetu McMaster w Hamilton, Ontario, Canda.
mgr inż. arch. Marcin Stępniewski-Janowski
Właściciel w Biurze Projektów i Ekspertyz ARCHIKON.
Urodzony 2.12.1965, w 1989 r. ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, broniąc pracę dyplomową: Małe Centrum Kongresowe w Zakopanem, której promotorem był prof. Andrzej Skoczek.
Autor licznych projektów architektonicznych, w tym m.in.:
-
Przebudowa Domu Zakonnego ss. Franciszkanek Rodziny Maryi w Krakowie 1988
-
Kościół i plebania dla parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Krakowie – Mistrzejowicach – 1991
-
Ołtarz wykonany w związku z Mszą odprawiona przez Ojca Świętego Jana Pawła II na Krakowskim Rynku – 1991
-
Projekt Międzynarodowego Centrum Targowego w Krakowie – 1992
-
Zabezpieczenie Klasztoru OO. Franciszkanów Reformatów w Wieliczce w związku z katastrofa w Kopalni Soli – 1992
-
Kościół parafialny wraz z plebanią w Chrzanowie – Kościelcu – 1993
-
Budynek Mieszkalno-Biurowy w Lublinie – 1994
-
Remont i przebudowa Hotelu pod Różą w Krakowie – 1995
-
Budynki Biurowe dla firmy AnnCo (ponad ok. 8000 m2)– 1995, 1996
-
Budynek Biurowy w Krakowie ul. Murarska
-
Remont i przebudowa budynku przy ul. Kanoniczej 16 w Krakowie – Hotel Copernicus – 1998-2000
-
Remont i przebudowa Hotelu Monopol w Katowicach – 2000-2002
-
Remont, przebudowa i adaptacja kamienicy w Katowicach przy ul. Stawowej (obecnie sklep H&M) – 2003-2005
-
Osiedla mieszkaniowe w Zakopanem – ul. Kasprowicza, Stroma, Pardałówka 2000-2003
-
Remont i adaptacja kamienicy przy Rynku Głównym 13 na cele galerii handlowej – 2000-2003
-
Remont i adaptacja kamienicy przy Rynku Głównym 12 na cele galerii handlowej – 2003-2006
-
Adaptacja i rozbudowy budynku pałacu Bryknera na cele hotelu Stary - Kraków ul. Szczepańska 5 - 2005
-
Adaptacja i rozbudowa Hotelu Monopol we Wrocławiu - 2007-2010
-
Osiedle 24 budynków mieszkalnych w Michałowicach pod Krakowem- 2007
-
Projekt aranżacji wnętrz kamienicy przy ul. Senackej 6 w Krakowie na cele luksusowych apartamentów mieszkalnych
-
Projekt rewaloryzacji zabytkowego budynku na cele hotelowe w Katowicach ul. Mariacka 21 - 2010
-
Projekt rozbudowy hotelu Stary o kamienicę zlokalizowana w Krakowie przy ul. Szczepańskiej 9 2014/2015
-
Projekt adaptacji zabytkowego zespołu dworskiego na cele biurowe, Kraków ul. Siewna - 2011-2012
-
Projekt przebudowy budynku przy ul. Grodzkiej 39 na cele hotelowe - 2012-2016
-
Projekt rewitalizacji i adaptacji budynku przy ul. Sienkiewicza 24 w Krakowie na cele hotelowe 2013-2015
-
Projekt rewitalizacji Brockessches Palais w Poczdamie 2015
-
Projekt budynku hotelowego ul. Dajwór 12 w Krakowie 2015-2016
-
Projekt przebudowy budynku (kontynuacja projektu) Hotel Warszawa w Warszawie 2015 (w trakcie realizacji)
-
Przebudowa kamienicy w Krakowie ul. Rakowicka 6 2016-2017
-
Budynek mieszkalny wielorodzinny Kraków ul, Siewna 24 2016-2017
-
Budynek biurowy ul. Mogilska w Krakowie 2017
-
Przebudowa i rozbudowa budynków na cele hotelowe, Kraków ul. Józefa 9,11, Bożego Ciała 24 - 2017
-
Projekt modernizacji i przebudowy budynku przy Rynku Głównym 37 w Krakowie - 2017
Fundator i członek rady Krakowskiej Fundacji Artystów Teatru, Fundator i Vice-Dyrektor Fundacji Nowodworskiej, a także Członek Komitetu Narodowego ICOMOS (Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków).
Laureat licznych nagród wyróżnień i stypendiów:
-
Stypendysta Rządu Cesarstwa Japonii (Government Study Tour Program)
-
Nagroda Prezydenta Miasta Krakowa, za prace związane z organizacją Krakowskiego Sympozjum Konferencji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie – Członek Komitetu Wykonawczego
-
I nagroda w konkursie na budynek mieszkalno-biurowy w Lublinie
-
Nagroda „Złote Miejsce” przyznawana przez magazyn „Dom i Wnętrze” za projekt adaptacji Hotelu pod Różą w Krakowie
-
Udział w Międzynarodowej wystawie promującej Kraków Architektura około 2000 (na 17 prezentowanych prac, dwie autorstwa Marcina Stępniewskiego-Janowskiego)
-
Nominacja do Modernizacji roku 2003 i 2004 za Hotel Monopol w Katowicach
-
Nominacja do Modernizacji roku 2003 za Pasaż handlowy Rynek 13
-
Nagroda Renowator 2004 – „Za nowatorskie adaptacje w zabytkach z wykorzystaniem szlachetnych materiałów”
-
Laureat Plebiscytu Gazety Krakowskiej pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa w Kategorii Architektura Wnętrz – Pasaż 13 maj 2007
-
Projekt przebudowy budynku na Hotel Stary w Krakowie, uznanej za najpiękniejsze wnętrze hotelowe Europy w 2007 roku w konkursie Prix Villegiature Paris 2007
-
Nagroda Diament Architektury za najlepszą rewitalizację komercyjną Hotel Monopol we Wrocławiu
-
Modernizacja Roku 2012 za modernizację zespołu obiektów Stara Zajezdnia w Krakowie ul. św. Wawrzyńca 12
dr inż. Jerzy Kwiatkowski
Jerzy Kwiatkowski ukończył studia magisterskie na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, a tytuł doktora uzyskał w Centrum Nauk Termicznych w Narodowym Instytucie Nauk Stosowanych w Lyonie, we Francji. Obecnie pracuje jako adiunkt w Zakładzie Systemów Ciepłowniczych i Gazowniczych na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. W swojej ponad 10-letniej karierze zawodowej zajmuje się zagadnieniami zużycia energii, efektywności energetycznej budynków oraz systemami i źródłami energii w budynkach. Działania, które podejmuje w ramach swojej pracy mają na celu poszerzenie świadomości o zrównoważonym rozwoju wśród projektantów, architektów czy inżynierów. Jerzy w swojej pracy zajmuje się także zastosowaniem odnawialnych źródeł energii w budynkach, ich wpływem na środowisko a także oceną projektów budowlanych pod względem zastosowanych rozwiązań materiałowych, konstrukcyjnych i instalacyjnych.
mgr inż. Jakub Rudolf
Urodzony w 1981 roku w Zakopanem. Absolwent Politechniki Krakowskiej Wydziału Inżynierii Środowiska. Ponad 10 letnie doświadczenie w projektowaniu instalacji sanitarnych grzewczych i wentylacyjnych. Współautor ponad 100 projektów instalacji w budynkach mieszkalnych, zamieszkania zbiorowego oraz usługowych. Członek Zrzeszenia Audytorów Energetycznych, uczestnik projektu Nowy Ekspert oraz kursów organizowanych przez Fundację Poszanowania Energii w zakresie budownictwa pasywnego i energooszczędnego. Ekspert w zakresie instalacji w Małopolskim Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego.
inż. Maciej Kozieł
Koordynator projektów, inwestycji w Ponzio Polska Sp. z o.o.
Absolwent Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.
Przez ostatnie 15 lat ściśle związany z rynkiem architektoniczno – budowlanym w kraju, jak i również za granicą w firmach projektowo – budowlanych. Od 9 lat związany z firmą Ponzio Polska, w tym czasie odpowiedzialny za projektowanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań fasad aluminiowo szklanych, ślusarki okiennej w tym p. poż. pod kątem wymagań funkcjonalno-estetycznych wynikających z projektów architektonicznych z uwzględnieniem wymaganych parametrów technicznych. Obecnie współpracuje z firmami wykonawczymi, projektowymi, architektami oraz generalnymi wykonawcami pod kątem realizacji obiektowych.
Tomasz Matys
Kierownik regionalny inwestycji GEZE Polska Sp. z o.o.
Całe zawodowe życie związany z rynkiem budowlano inwestycyjnym w Polsce. Od 10-ciu lat pracownik firmy GEZE Polska w zakresie doradztwa technicznego dla biur projektowych, inwestorów i generalnych wykonawców.
mgr inż. arch. Jerzy Rusin
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej (1999-2004). Studia na wydziale Wzornictwa ASP w Krakowie (2003-2007). Doświadczenie projektowe, szkoleniowe i wdrożeniowe. Specjalista z zakresu procesów i wdrożeń metodyki BIM. Kierował wdrożeniami w firmach projektowych, wykonawczych i u zamawiających publicznych. Założyciel i prezes BIM POINT – spółki technologicznej działającej od 2012 roku w obszarze szeroko pojętej cyfryzacji w budownictwie. Autor koncepcji systemów wspomagających modelowanie i stosowanie technologii BIM. Konsultant merytoryczny zespołurozwoju oprogramowania w BIM POINT. Autor artykułów i współautor publikacji naukowych dotyczących stosowania technologii informatycznych w budownictwie. Współtwórca autorskiej koncepcji metodyki BIM w cyklu życia obiektu budowlanego w oparciu o metody zarządzania wykorzystywane w inżynierii oprogramowania i inżynierii produkcji. Prelegent i uczestnik konferencji związanych z BIM w kraju i zagranicą. Uczestnik konsultacji w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa i Sejmie RP dotyczących wdrożenia metodyki BIM. Współtwórca bazujących na openBIM wymagań opracowanych na potrzeby realizacji pierwszej w Polsce kluczowej inwestycji kubaturowej realizowanej w oparciu o BIM 3D, 4D, 5D i 7D. Konsultant i uczestnik dialogów technicznych dla największych spółek w obszarze budownictwa kubaturowego i infrastrukturalnego. Obecnie wraz z zespołem realizuje projekt wdrożenia metodyki BIM w przetargach na obiekty elektroenergetyczne będący jednym z pilotażowych wdrożeń. Autor programów, prowadzący bądź współprowadzący przedmioty związane z technologią BIM na Politechnice Krakowskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej. Obserwator buildingSMART Nordic. Jeden z inicjatorów stworzenia polskiego oddziału buildingSMART.
dr inż. arch. Przemysław Markiewicz
Absolwent Politechniki Krakowskiej, Wydział Architektury (1995). Praca doktorska pt. „Dobór nowoczesnych technologii budowlanych dla budownictwa mieszkalnego” (1999). Adiunkt w Instytucie Projektowania Budowlanego WA PK. W ramach działalności dydaktycznej prowadzi zajęcia ze studentami na WA PK w ramach przedmiotu Budownictwo Ogólne. Czynny zawodowo architekt, autor szeregu opracowań projektowych, członek Małopolskiej Izby Architektów i Sekcji Budownictwa Ogólnego Komisji Urbanistyki i Architektury, Polskiej Akademii Nauk O/Kraków. Autor wielu artykułów naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych oraz szeregu publikacji w formie książkowej z dziedziny budownictwa ogólnego i projektowania architektoniczno–budowlanego. Autor kilkudziesięciu katalogów technicznych i publikacji informacyjno–edukacyjnych dla architektów, opracowanych dla czołowych koncernów budowlanych działających w Polsce.
dr inż. Bożena Orlik-Kożdoń
dr inż. Bożena Orlik-Kożdoń ukończyła Wydział Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Tytuł doktora nauk technicznych uzyskała w 2009 r. Pracuje w Katedrze Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli jako adiunkt. Naukowo zajmuje się: fizyką budowli z zakresu przepływu ciepła i masy przez przegrody budowlane, badaniami strukturalnymi materiałów izolacyjnych oraz audytem i certyfikacją energetyczną budynków. Jest autorem wielu publikacji o charakterze naukowo-technicznym i związanych z fizyką budowli w tym geometrią materiałów termoizolacyjnych.
dr inż. Agnieszka Szymanowska-Gwiżdż
dr inż. Agnieszka Szymanowska-Gwiżdż ukończyła Wydział Budownictwa Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Obecnie jest adiunktem w Katedrze Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej. W pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami cieplno-wilgotnościowymi oraz modernizacją i renowacją przegród budynków zabytkowych. Jest autorem wielu publikacji o charakterze naukowo-technicznym związanych z fizyką budowli obiektów zabytkowych.
dr inż. Tomasz Steidl
dr inż. Tomasz Steidl ukończył Wydział Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Obecnie jest adiunktem w Katedrze Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej. W swojej pracy naukowej zajmuje się fizyką budowli z zakresu przepływu ciepła i masy przez przegrody budowlane oraz diagnostyką stanu technicznego obiektów w tym obiektów o charakterze zabytkowym. Jest autorem wielu publikacji o charakterze naukowo-technicznym i eksperckim związanych z fizyką budowli w tym ochroną cieplno-wilgotnościową. Posiada uprawnienia audytora energetycznego.